Biuro Projektowe Dąbrowa Górnicza

Architekt, Projektant instalacji, Konstruktor i Kierownik Budowy

Profesjonalizm i rzetelność to podstawowe zalety pracy naszego biura architektonicznego. Co więcej, gwarantujemy stały kontakt z Inwestorami oraz świadczenie usług o wysokim standardzie przez wykwalifikowaną kadrę. Elastycznie i indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia, ponieważ każdy Klient ma inne oczekiwania i potrzeby. Pozostajemy w kontakcie z Inwestorami na każdym etapie prowadzonego projektu i dokonujemy zmian, jeżeli tylko zaistnieje taka konieczność.

Na pierwszym spotkaniu z Klientem omawiamy szczegóły i prosimy o informacje, czego od nas oczekuje. W zależności czy klient potrzebuje Konstruktora, Architeka, Projektanta czy Kieroniwka Budowy to możemy zaoferować Państwu zarówno usługi kompleksowe, jak i częściowe. Zaprezentujemy Państwu również metody pracy oraz szeroki wachlarz usług, których wykonania podejmiemy się z największą chęcią. Na wstępnym etapie ustalamy także budżet całego przedsięwzięcia oraz przeprowadzamy inwentaryzację. Jest to również czas na kompletowanie niezbędnej dokumentacji, by móc rozpocząć projektowanie.

Możemy podjąć się również projektowania sanitarnego na terenie Dąbrowy Górniczej, wykonania operatów oraz przeprowadzenia nadzorów budowlanych. Oto jedne z projektów, których wykonanie nie będzie dla nas najmniejszym problemem:
• instalacje wodno kanalizacyjne i OC
• Instalacje gazowe
• Instalacje solarne, wentylacyjne i klimatyzacyjne
• Kotłownie i węzły cieplne
• Nowoczesne instalacje technologiczne
• Instalacje domów pasywnych
• Sieci wodociągowe, gazowe, cieplne
• Sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej

Firma VOSA bardzo chętnie podejmie się także projektowania wnętrz przez architekta. Oto najczęściej realizowane usługi:
• Projektowanie wnętrz w domach jednorodzinnych, budynkach indywidualnych, ale również w obiektach użytku publicznego, w tym także w sklepach, czy pomieszczeniach biurowych
• Dekorowanie wnętrz oraz aranżowanie przestrzeni, rozpoczynając od mebli, aż po końcowe elementy dekoracyjne, w tym dzieła sztuki

Nasi Klienci mogą również liczyć na pomoc w projektowaniu terenu otaczającego budynki. Mowa tutaj chociażby o elementach zieleni, ogrodach, skwerach, parkach, tarasach, czy małej architekturze. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na stworzenie aranżacji unikatowych, zindywidualizowanych i w pełni funkcjonalnych. Biuro projektowe ponadto może sporządzić opinie techniczne, projekty technologiczne lokai gastronomicznych itp oraz przeprowadzić odbiór budowlany i przygotować projekty powykonawcze dla Klientów.

W ramach pracy możemy zaproponować Państwu kompleksową usługę wykonania i zrealizowania powyższych projektów bądź wyłącznie jego elementów składowych. Wszystko zależy od Państwa planów i predyspozycji. Na czym polegają usługi kompleksowe budynków? Przede wszystkim możemy:
• Przeprowadzić renowację nowych obiektów, ale również zadbać o modernizację czy rewitalizację już istniejących
• Zaprojektować kompleksowo domy, hotele, restauracje i inne obiekty usługowe

Koncepcja wstępna jest bardzo istotna zarówno z punktu widzenia Inwestora, jak i projektanta, czyli naszej firmy. Są to bowiem informacje wynikające z pierwszych rozmów z Klientem, zebranie wniosków z przeprowadzonej ankiety, a także wszystkie dostarczone nam wytyczne. Po wstępnej rozmowie możemy więc zaprezentować Państwu:
• Rzuty funkcjonalno- przestrzenne projektu
• Wstępne projekty i pomysły na aranżacje
• Odręcznie wykonane szkice
• Wizualizacja aranżacji w dwóch wersjach kolorystycznych

Projekt koncepcyjny może także uwzględniać przygotowanie materiałów reklamowych da Państwa, Każdy element może zostać dopasowany, zmieniony zgodnie z życzeniem Klientów. Kolejnym etapem jest przygotowanie projektu funkcjonalnego. Oto jego składowe:
• Uwzględnienie wszystkich zmian, dzięki którym unikamy dodatkowych kosztów i zaoszczędzamy czas
• Rzut budowlany patrzony wymiarami i opisem, rzuty aranżacyjne i rzuty instalacji towarzyszących

Projekt techniczny i technologiczny uwzględnia wszystkie zebrane informacje i koncepcje uzgodnione z Klientem włącznie z ewentualnymi zmianami. Jest to projekt kompleksowy, na podstawie którego można zakończyć etap projektowania i przejść do realizacji zamówienia. W skład projektu techicznego wlicza się:
• Wszystkie rysunki, szkice uzgodnione z Inwestorem, opatrzone opisami i parametrami technicznymi
• Widoki ścian i przekroje instalacji
• Materiały będące podstawą pracy nad realizacją projektu dla zatrudnionych podwykonawców

Ostatnim etapem jest stworzenie kosztorysu całego przedsięwzięcia. Często małymi krokami powstaje on już podczas projektowania, niemniej jednak jego ostateczna forma jest możliwa do odebrania po całkowicie zakończonym etapie projektowania. Kosztorys obejmuje wycenę wyposażenia materiałowego, ale również wyposażenia stałego wbudowanego oraz materiałów niezbędnych do wykonania projektu. Na życzenie Klienta możemy ponadto dokonać aranżacji dekoracyjnych wnętrz oraz objąć je wyceną. Każda faza projektu zostaje zwieńczona wykonaniem końcowego moodboard.

Nadzór autorski i nadzór zastępczy nad realizowanym projektem

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż projekty budowlane oraz ich realizacja zajmują sporo czasu i wymagają ogromnej uwagi. Dlatego właśnie z chęcią proponujemy Państwu dodatkowe usługi. Jedną z nich jest nadzór autorski, który dotyczy:
• prowadzenia i umawiania spotkań z wykonawcami, rozwiewanie ich wątpliwości oraz przekazywanie im rozwiązań ewentualnie zaistniałych problemów
• Wspieranie Inwestorów podczas wyboru aranżacji, wprowadzanie zmian w aranżacji

Usługa inwestora zastępczego polega na:
• Przejęciu odpowiedzialności za realizację części lub całości projektu
• Dbanie o przygotowanie i aktualizację harmonogramu prac
• Prowadzenie projektu i jego realizacji w zgodzie z dokumentacją, planami na każdym etapie realizacyjnym
• Kontrola i nadzorowanie podwykonawców oraz pozostawanie z nimi w kontakcie
• Przygotowanie warunków do prac nad projektem i jego realizacją

Mamy ogromne doświadczenie na rynku projektowania architektury w Dąbrowie Górniczej, dlatego posiadamy również spore kontakty z renomowanymi, sprawdzonymi i rzetelnymi podwykonawcami w wielu branżach. Mowa tutaj chociażby o konstruktorach, instalatorach oświetlenia, multimediów, elektryki oraz wielu innych instalacji. Mamy również kontakt z rzetelnymi dostawcami, którzy zadbają o dowóz niezbędnych materiałów w wyznaczonym czasie.

Wiele lat na rynku, ciągły rozwój i udoskonalanie umiejętności sprawiły, że możemy zaoferować Klientom atrakcyjne pod względem cenowym rozwiązania projektowe i realizacyjne. Zadbamy o najwyższą jakość wykorzystywanych w trakcie budowy materiałów oraz zagwarantujemy o logistyczną oprawę całego przedsięwzięcia.

Głównym celem jest stworzenie projektu w oparciu o oczekiwania potrzeby i pomysły Inwestora, jego zrealizowanie, a także trzymanie pieczy nad przebiegiem prac. Wszystko po to, by oszczędzić trosk Klientom i zapewnić ich o profesjonalizmie.

Nasi pracownicy posiadają także uprawnienia do kierowania budową oraz prowadzenie dozoru i eksploatacji w celu zweryfikowania instalacji elektrycznych. Możemy ponadto dokonać pomiaru natężenia oświetlenia w miejscach pracy. Wszystko po to, by ułatwić Państwu realizację projektów i zadbać o komfort osób, które będą przebywać na terenie już zrealizowanego projektu.

Chętnie podejmiemy się zadań projektowych i wykonawczych na terenie całego województwa śląskiego. Nasza wiedza, doświadczenie i renoma z pewnością Państwa nie zawiodą. Dołożymy starań, by byli Państwo zadowoleni ze współpracy z nami. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wstępnego spotkania oraz rozmowy.

projektowanie instalacji gazowej śląsk projektowanie instalacji budowlanych śląsk