Biuro Projektowe Żory

Architekt, Projektant instalacji, Konstruktor i Kierownik Budowy

Nasza pracownia architektoniczna to gwarancja zadowolenia każdego Klienta z oferowanych przez nas usług. Cenimy sobie niezwykle stały i regularny kontakt z naszymi Klientami, dbamy o aktualizację przekazywanych im informacji oraz oferujemy kompleksowość usług wchodzących w zakres naszej oferty. Ponadto zapewniamy fachowe doradztwo oraz elastyczność w dostosowaniu się do Państwa wymagań i oczekiwań. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy naszych Klientów, ich pomysły, wskazówki i potrzeby co do planowanych projektów oraz ich późniejszej realizacji.

Pierwszym etapem współpracy jest rozmowa z Klientem na temat jego oczekiwań, planów oraz przemyśleń na temat projektu, który ma powstać. Na pierwszym spotkaniu przeprowadzana jest także ankieta, która jest niezwykle pomocna podczas tworzenia projektu wstępnego. Podczas rozmowy przedstawiamy ponadto naszą firmę, sposoby realizacji projektów, prezentujemy nasze usługi, ich kompleksowość oraz możliwość realizacji jedynie poszczególnych elementów składowych całości. Co ważne, zawsze uwzględniamy potrzeby Klientów oraz ich sugestie.

Następny krok to przygotowanie projektu wstępnego. Zbieramy wszystkie ustalenia oraz pomysłu w jedną całość, Staramy się ubrać je w formę oraz wstępnie oszacowań budżet całego przedsięwzięcia. Kolejnym krokiem jest wykonanie inwentaryzacji oraz zebrania całej dokumentacji, jaka jest niezbędna do rozpoczęcia projektu oraz wypracowania ustaleń, w jakim kierunku oraz na jakich zasadach ma przebiegać współpraca z Inwestorem.

Projektowanie instalacji sanitarnej Żory

Pragniemy zaoferować usługi z projektowania sanitarnego. Możemy przygotować projekty:
• Instalacji gazowych i instalacji OC
• Instalacji wodno- kanalizacyjnych
• Instalacji solarnych, wentylacji i klimatyzacji
• Przyłączy do sieci towarzyszących oraz węzły chłonne
• Instalacji wymaganych w domach pasywnych
• Dokonywania pomiarów natężenia światła

W zakresie architektury wnętrz pragniemy zaoferować:
• Projektowanie wnętrz w budynkach prywatnych, użyteczności publicznej, firmowych
• Projekty aranżacyjne wnętrz pod względem zarówno umeblowania pomieszczeń, jak i ich dekorowania, również z wykorzystaniem dzieł sztuki
• Projektowanie otoczenia z wykorzystaniem małej architektury oraz elementów zieleni

Biuro projektowe VOSA Żory to jednak coś więcej. Możemy bowiem zająć się również:
• Zaprojektowaniem, modernizacją, rewitalizacją nowych budynków
• Zaprojektowaniem hoteli, restauracji i innych obiektów usługowych
• Zaprojektowaniem wnętrz indywidualnych i komercyjnych, a także tarasów, ogrodów i otoczenia wokół powstających budynków

Firma posiada już 10 lat doświadczenia w zakresie projektowania. Właśnie dlatego oferujemy Państwu tylko najwyższe standardy, profesjonalne usługi w atrakcyjnej cenie. Wiedza, jaką posiadają nasi projektanci, pozwala na spełnienie marzeń naszych Klientów, w zaprojektowaniu obiektu zgodnie z ich oczekiwaniami przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymaganych norm budowlanych. Jeżeli istnieje takie zapotrzebowanie, służymy również pomocą przy sporządzaniu opinii technicznych, odbiorów budowlanych oraz projektów wykonawczych.
W zależności od Państwa potrzeb i oczekiwań, możemy podjąć się pracy we wszystkich wskazanych powyżej obszarach projektowych w sposób kompleksowy bądź zrealizować jedynie poszczególne usługi, na które się Państwo zdecydują.

Powstanie koncepcji wstępnej

Koncepcja wstępna jest bardzo ważna przy projektowaniu. By ją przeprowadzić, ważne są wstępne rozmowy z Klientem, a także uwzględnienie wniosków z ankiety wypełnionej przez Inwestora. Brane pod uwagę są również wszystkie wytyczne inwestorskie. Przy koncepcji wstępnej należy skupić się na:
• Rzutach funkcjonalno - przestrzennych
• Aranżacjach wstępnych
• Odręcznie przygotowanych szkicach

Wszystkie elementy zawarte w projektach są dostosowywane i zindywidualizowane w taki sposób, by mogły spełni potrzeby Inwestorów, a jednocześnie zostać zrealizowane zgodnie z przepisami, z otoczeniem, terenem pod budowę itp. Po stworzeniu projektu wstępnego, czas na projekt funkcjonalny.

Projekt funkcjonalny

Zawiera wszystkie zgłoszone zmiany. Dzięki temu później można zdecydowanie łatwiej uniknąć różnego rodzaju przeróbek, które mogłyby sporo kosztować Inwestora. Projekt ten składa się z:
• Rzutu budowlanego z opisem i parametrami technicznymi
• Rzut aranżacyjny
• Rzut wszystkich punktów instalacyjnych, klimatyzacji, wentylacji etc.

Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny jest już wersją projektu posiadającą szczegóły zgłoszone przez Klientów. Mogą oen zostać wykonane w formie 2D, która daje wizualne pojęcie i wyobrażenie projektu. W formie 2D zostają zaprezentowane ściany i pomieszczenia. W cenie Klient może poprosić o dwie wersje kolorystyczne projektu. Projekt koncepcyjny jest ponadto zaopatrzony w komplet rzutów uwzględniający instalacje towarzyszące oraz możliwe aranżacje wnętrz.

Na Państwa życzenie zajmiemy się opracowaniem materiałów reklamowych i marketingowych. Z naszych usług chętnie korzystają firmy budowlane i wykończeniowe, a także deweloperzy.

Projekt techniczny i technologiczny lokalu

Projekt techniczny to już ostatni, kompleksowy projekt, który zostaje przedstawiony Inwestorowi. Zawiera on wszystkie informacje podsumowujące oraz w pewien sposób zamyka on już etap projektowania. W skład tego projektu wchodzą:
• Rysunki - uzgodnione z Inwestorami, są one kluczowym elementem projektu ostatecznego
• Widoki ścian
• Zaprezentowane przekroje wszystkich niezbędnych przekrojów instalacji znajdujących się w budynku
• Wszystkie ważne dokumenty i materiały, z których będą korzystać podwykonawcy w trakcie realizowania projektu

Wykonanie kosztorysu

W momencie zakończenia projektów przychodzi czas na stworzenie kompleksowego kosztorysu, na podstawie którego Inwestor może zabezpieczyć odpowiedni kapitał finansowy na rzecz realizacji projektu. Pewna część kosztorysu jest tworzona już na etapie projektowania, ponieważ brane są pod uwagę wszystkie pomysły zgłoszone przez Klienta. W kosztorysie uwzględnione są koszty wyposażenia w postaci materiałów, elementów wbudowanych stałych oraz wykończeniowych.

Realizacja projektu

W zależności od potrzeb Klientów, jesteśmy w stanie zaoferować nadzór autorski na realizowanym projektem. Nadzór ten uwzględnia:
• Przeprowadzanie spotkań i meetingów z podwykonawcami oraz kontrolę wykonywanych przez nich prac w zgodzie z dokumentacją
• Pozostawanie w kontakcie z podwykonawcami, przekazywanie im informacji na temat rozwiązań ewentualnie powstałych problemów, czy wskazówek odnośnie realizacji bardziej skomplikowanych zadań
• Wsparcie Inwestora przy ewentualnych zmianach aranżacyjnych
• Wsparcie w postaci przejęcia praw jako inwestora zastępczego, dzięki czemu możemy zająć się całkowitą lub częściową realizacją projektu

Inwestor zastępczy

Funkcja inwestora zastępczego to świetne rozwiązanie dla Inwestorów, którzy nie mają zaufanej osoby i odpowiednio przeszkolonej do zajęcia się realizacją projektu. Jako projektanci, doskonale znamy przedstawiony Państwu projekt, dlatego możemy:
• Przygotować harmonogram prac dla podwykonawców
• Kontrolować zgodność projektu z dokumentami i jego realizacją
• Nadzorować wszystkie etapy prac
• Zadbać o dobre warunki pracy dla podwykonawców

Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w mieście Żory, posiadamy w swoim zespole wykwalifikowanych projektantów, konstruktorów, architektów i kierowników budowy współpracujemy z wieloma renomowanymi podwykonawcami znającymi się na swoim fachu, dlatego również możemy zaproponować Państwu atrakcyjne i korzystne pakiety cenowe za zamówione usługi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

projektowanie instalacji gazowej śląsk projektowanie instalacji budowlanych śląsk